wow what a pertinent topic for freinds......no wonder this board is going down
Wow, who pissed in your cheerios?
I didn't write down all you wanted to compare LouLou, so I will do some of the basics:
Milk 1 gallon $3.50
Bread 1 loaf sliced wheat $2.20
Eggs 18 extra large for $1.98
Idaho Potatoes 5 lb bag $6.00
Cake grocer bakery cake $10.00
Chicken Boneless Breasts $2.58 a pound
Car mine is a used Tahoe. We paid $25,000 with 12,000 miles on it.
House. Basic 3 bed 2 bath on a zero lot line $100,000. Nice brick 3/2 on 1/4 acre lot $175,000-$200,000. We have a 5000 sq ft 4 bed, 4 1/2 bath custom home on 1 acre in a gated community. We paid $400,000.